0850 304 83 61

Şirket Sabit Hat

0542 304 83 61

Şirket Cep Hattı

09:00 - 18:30

Hafta içi Çalışma Saatleri

sepetiniz 0.00 TL

PLAKA TANIMA SİSTEMİ ÜCRETLİ OTOPARK VERSİYONU YAZILIMI

Stoklarımızda var
PLAKA TANIMA SİSTEMİ ÜCRETLİ OTOPARK VERSİYONU YAZILIMI
PLAKA TANIMA SİSTEMİ ÜCRETLİ OTOPARK VERSİYONU YAZILIMI

Yüksek performansla çalışan ve gelişmiş özelliklere sahip PERTASİS Plaka Tanıma Sistemi farklı projelerin tüm ihtiyaçlarına çözüm sağlamak amacı ile geliştirildi. Sıradan plaka okuma sistemlerinin aksine 40 dereceye kadar açıda net bir okuma yapabilen PERTASİS Plaka Tanıma Sistemleri aynı zamanda kolay kullanıcı dostu tasarımı ile ağa bağlı farklı bilgisayarlardan kontrol edilebiliyor. Üstelik site, blok, daire ve otopark yönetim sistemine ve bariyer kontrol özelliğine de sahip.

Araç geçişi esnasında özel PTS Kamerası ile plaka görüntüsü merkezi sisteme gönderilir.

Araç sisteme kayıtlı ise otoparklara giriş çıkış yaparken bariyerler otomatik olarak açılır.

Geçiş yapan tüm araçlara ait bilgiler merkezi ekrandan canlı olarak takip edilir.

Araç geçişlerine ait bilgiler, merkezi yazılım üzerinden istendiği zaman raporlanabilir.

PERTASİS Plaka Tanıma Sistemi, tek bariyerli sistemlerden onlarca otoparkı ve girişi olan uygulamalara kadar tüm ihtiyaçlara cevap verir.

Plaka Tanıma Sistemi ile farklı Lokasyon veya şehirlerdeki projelerinizi tek platformdan merkezi olarak yönetebilirsiniz.

TARİFE YÖNETİMİ

Sınırsız ve esnek yapıda fiyat tarifesi oluşturabilir ve bu tarifeleri ister manuel ister araç sınıflandırma sistemleri ile bütünleşmiş ederek kullanılabilir

ÜCRET YÖNETİMİ

Ön ödemeli veya çıkışta ödemeli biçimlerde tarifeler üzerinden ücret tahsilatı yapılabildiği gibi tahsilat biçimi kredi kartı veya nakit olarak yapılması halinde sisteme tanımlanabilir ve raporlar bu şekillerde filtrelenmek sureti ile detaylandırılabilir. Ayrıca sistem tahsilat sonrası bütünleşmiş yazarkasaya fiş bastırma kodu gönderebilir.

KASA VE KASİYER YÖNETİMİ

Sistem işleyiş sırasında tahsil olunan ücretleri işlediği kasadan denetleme imkânı sunduğu gibi bu kasadan işletme için yapılan harcamalarında takibi yapılabilmektedir. Bu sayede sistem işletmenin tüm kendi gelirlerini yönetme imkânı tanımış olur.

Ayrıca farklı vardiyalarda çalışan personellerin kasaları ayrı ayrı takip edilebilir ve raporlarda hızlı biçimlerde filtrelenerek ayrı dökümler alınabilir.

ABONE YÖNETİMİ

Sistem kameranın görüş alanı içerisine giren tüm araçların plakasını otomatik olarak okur ve milisaniyeler içerisinde abone olup olmadığını sorgular; araç abone ise ve bölgede geçiş izni var ise otomatik bariyer açılarak aracın otoparka girişi sağlanır. Otomatik geçiş izni verilen araç bilgileri ve araç plakası, araç sahibinin bilgileri ile birlikte sisteme girilir. Şahıs, daire yada firma bilgileri sisteme tanımlandıktan sonra otoparka giriş yapacağı bütün araçları sisteme dahil edilerek, kaç adet araç izni olduğu belirtilir. Bu sayede sitede her daire sakinine ait birden fazla araç plakası girilir, fakat aynı anda kaç adet araç park izni varsa o kadar aracı giriş yapar.

YASAKLAMA / KARA LİSTE

Otoparka girişini istemediğiniz yâda giriş yapmak istediğinde uyarı (sesli, görsel) vermesini istediğiniz araç plakaları sisteme tanıtılabilir. Belirlediğiniz araçlar otoparkınızın giriş kapısına yaklaştığında sistem otomatik olarak uyarı verir.

GİRİŞ / ÇIKIŞ KONTROLÜ

Tüm otopark giriş/çıkış noktaları kontrol altına alınır. Otoparka giriş ve çıkış yapan her aracın fotoğraf, plaka, giriş/çıkış zamanı, misafir araçların nereye, ne amaçla ve ne zaman ziyarete geldiği sistem tarafından kayıt altına alınarak yıl, ay, gün bazlı veri tabanında saklanır ve gerektiği durumlarda çok ayrıntılı raporlar verilir. Raporlar yazıcıdan çıktı alınabilir ve resimli PDF, Word, excel formatlarında arşivlenebilir.

KULLANICI YETKİLENDİRME

Sistem kullanıcı bazlı çalışır her operatör/güvenlik görevlisi kendi kullanıcı adı ve şifresi ile nöbet saatlerinde sistemi açar olay ve sebeplerin hangi görevli nöbetinde ve ne zaman ortaya çıktığı sistemden görülebilir. Abone/Otomatik Geçiş, Kara liste Plaka tanımlamaları gibi özel işlemler sistem yöneticisi tarafında gerçekleştirilir.

GEÇİŞ YETKİLERİ

Tanımlı Araç   : Kayıtlı araçlar herhangi bir kısıtlama, yetki veya limit kontrolüne takılmadan giriş yapabilir. Bariyer otomatik olarak açılır ve araç geçiş yapar.

Tanımsız Araç : Kayıtlı olmayan bir aracın geçiş yapmak istemesi durumunda bariyer açılmaz. İstenirse aracın ziyaretçi olarak geçişine izin verilebilir. Ziyaretçi girişinde aracın geldiği blok ve daire seçilerek kayıt altına alınır.

Ziyaretçi Girişi            : Daha önce ziyaretçi olarak giriş yapmış bir aracın ziyarete geldiği dairenin bilgileri de ekranda görülür. Bariyer açılmaz. Operatör aracı misafir olarak içeri alabilir.

Ziyaretçi Çıkışı            : Otoparka ziyaretçi olarak alınmış araçlar çıkarken bariyer otomatik olarak açılır.

Otopark Dolu  : Aracın giriş yapmak istediği otopark dolu ise bariyer açılmaz.

Pasif Araç       : Abone veya araçlar pasif yapılmış veya abonelik süresi dolmuş olabilir. Bu durumdaki araç otoparka giriş yapmak isterse bariyer açılmaz ve aracın geçişine izin verilmez.

Kısıtlamalı Araç: Kısıtlama atanmış araçların geçişi sırasında bariyer açılmaz ve aracın geçişine izin verilmez.

Yetkisiz Araç   : Bir abone, aracıyla yetkisi olmayan bir otoparka giriş yapmak isterse bariyer açılmaz ve aracın geçişine izin verilmez.

Daire Limiti Yetersiz: Abonenin dairesine tanımlı otopark limitini doluysa ek araç girişinde alarm üretir ve bariyer açılmaz.

Kara Liste        : Kara listedeki bir aracın geçiş yapmak istemesi durumunda bariyer açılmaz ve aracın geçişine izin verilmez.

Otopark Limit Yetersiz: Abonenin giriş yapmak istediği otopark limiti dolmuş ve abone başka bir aracıyla otoparka giriş yapmak isterse bariyer açılmaz.

RAPORLAMA

Araç giriş/çıkış bilgileri, abone/otomatik geçiş, misafir araçlar, fotoğraf ve plakaları ile beraber raporlanabilir ve bu bilgiler istenildiği zaman plaka, tarih gibi sorgulama yöntemleri ile bilgileri istenildiği saatte otomatik olarak E-mail ile istediğiniz mail adreslerine fotoğrafları ile beraber gönderebilir, rapor listelerini PDF, EXCEL, WORD formatlarında alabilirsiniz.

Örnek Raporlar

Plaka Tanıma Abone Kayıt Raporu

Plaka Tanıma Abone Geçiş Raporu Resimli

Plaka Tanıma Abone Geçiş Raporu Resimsiz

Plaka Tanıma Tanımsız Araç Geçiş Raporu Resimli

Plaka Tanıma Tanımsız Araç Geçiş Raporu Resimsiz

Plaka Tanıma Ziyaretçi Geçiş Raporu Resimli

Plaka Tanıma Ziyaretçi Raporu Resimsiz

Plaka Tanıma Kara Liste Raporu Resimli

Plaka Tanıma Kara Liste Raporu Resimsiz

Plaka Tanıma Kullanıcı Log Raporu

Plaka Tanıma İçerdeki Araç Raporu

Plaka Tanıma Dışarıdaki Araç Raporu

 

PLAKA TANIMA SİSTEMİNİN FAYDALARI :

Giriş / bekleme / çıkış sürelerini azaltır

Trafik sıkışıklığını önler

Giriş ve çıkışlar da güvenliği sağlar

Giriş kartları, araç etiketleri, uzaktan kumanda vs. kullanım ihtiyacı ortadan kaldırır

İşletim maliyeti yoktur

Sistem kamerasından geçen araç bilgileri kayıt edilmektedir. (Plaka, tarih, saat, geçtiği kapı)

Gerektiğinde bariyer ve buna benzer geçiş kontrol sistemleri ile entegre edilir.

Sisteme kayıtlı olan araç, geçiş noktasına yaklaştığında, bariyer otomatik olarak araç geçişine olanak tanır. (Sisteme kayıtlı olmayan ve geçiş yetkisi kısıtlanan araçlar için bariyer devreye girmez)

Yasaklı bir araç sistemden geçtiğinde operatöre otomatik olarak görüntülü ve sesli olarak uyarı verir.

Çeşitli rapor, sorgulama ve analizlerin alınmasını sağlar.

Kullanıcı yetkilendirmesi yapılabilir. Operatör kendisine ait kullanıcı adı ve şifresi ile sistemi çalıştırır

Bu ürün hakkında özellik eklenmemiş.!

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk sen yapmak ister misin ?


Yorum Yap

1 Yıldız 2 Yıldız 3 Yıldız 4 Yıldız 5 Yıldız
Fiyat
Ürün
Kalite